دسته‌ها
اراجیف یهویی

۲۰۱۷ READING CHALLENGE

همانطور که انتظار دارید قرار نیست از پست‌های من چیز خاصی در بیاد. پس Skip as you wish.

پارسال بهمن ماه بود که به شدت احساس بی ثمر بودن بهم دست داده بود و نمی‌دونستم که باید چیکار کنم. طول روزم پر بود اما نتیجه‌ای نداشت. دنبال یه گزینه آلترناتیو بودم. همون موقع‌ها بود که تصمیم گرفتم کتاب خوندن رو به صورت جدی‌تر از همیشه دنبال کنم. دیروز توی اکانت گودریدزم می‌گشتم که دیدم از هدف‌گذاری‌ای که در تعداد کتاب‌ها برای این سال میلادی داشتم هم گذر کردم. یعنی انتظار داشتم ۲۴ تا بخونم، ولی الان ۲۸ امی رو تموم کردم. ضمنا کل کتاب‌هایی که تا الان خوندم ۵۳ جلد بوده که یعنی نصف بیشترشون رو در همین امسال خوندم.

این جمله هم شرمنده‌کننده‌ست (از این که قبلا خیلی کم می‌خوندم) و هم خوشحال‌کننده (که رشد خوبی داشتم). ولی به هر حال قرار نیست اینجا بیام از خودم همش خوب بگم یا اصلا از کسی خجالت بکشم که اینطور بودم. بلاخره هرچی بوده گذشته و اون ایمان شخص دیگری بوده که در آن زمان می‌زیسته. همانطور که ایمانِ فردا هم شخص دیگر خواهد بود. این کتاب خوندن رو واقعا دوست دارم. البته از وقتی که رفتم سر کار یکم سختتر شده شرایط. معمولا صبح‌ها توی ماشین مطالعه می‌کنم و گاهی شب‌ها قبل خواب. ماشاالله ترافیک تهران هم جوری هست که بشه روی این مدت زمان حساب ویژه‌ای باز کرد.

البته نمی‌دونم چرا در همین مدت که کتاب خوندن رو بیشتر انجام میدادم، میزان متمم خوندنم به شدت افت کرد. قبلا از روی عادت به سایت متمم سر می‌زدم و یکی دو تا مطلب می‌خوندم اما الان شاید ماهی دوبار به متمم سر بزنم. شاید هم چون مطالب متمم برای من در عمل چندان کاربرد نداره. البته قبل از این هم، قسمت‌هایی از مطالعاتم در متمم چندان کاربردی نبود اما باعث نمی‌شد ناامید بشم. فکر می‌کنم وقتی مطالبی که از سری «توسعه فردی» می‌خوندم کم شد، این حس در من شدت گرفت. و البته خوندن کتاب‌های کاربردی، استاندارد جدیدی برام تعیین کرد. ضمنا وقتی دیدم که کارهای مدیریتی برام جذابیت چندانی نداره، باز هم از متمم دورتر شدم.

ولی به هر حال اونقدر متمم رو دوست دارم نمی‌تونم بهش سر نزنم و گاهی دلم براش تنگ میشه میرم ببینم چه تغییراتی کرده تا حداقل با امکانات جدیدش آشنا بشم و اگه یک روزی دوباره خواستم برگردم بهش، مثل اصحاب کحف برخورد نکنم.

این بود انشای من

۵ دیدگاه دربارهٔ «۲۰۱۷ READING CHALLENGE»

واقعا خوش به حالتون
من اصلا نمیدونم چطور باید خودمو ترغیب کنم به کتاب خوندن بیشتر
صرف نظر تبلیغاتی که برای کتاب خوانی بیشتر داره میشه من همیشه خودم عذاب وجدان شدید دارم.
بهتون تبریک میگم شدیدا

قربانت احسان جان. حقیقتا کار سختیه. باید بعضی زمان‌ها رو از قبل مشخص کنم که می‌خوام اون موقع کتاب بخونم. اگه در همون لحظه بخوام تصمیم بگیرم ترغیب نمی‌شم.

پاسخ

آقای نظری
چون در مطلبتون در مورد کتاب هایی کاربردی تر از متمم صحبت کردید میخوام اسم این کتاب ها رو در صورت امکان اعلام کنید
براتون آرزوی موفقیت دارم.

سلام آقای پورجمالی عزیز
جا داره دوباره تاکید کنم که این کتاب‌ها برای منی که تازه وارد بازار کار بودم، کاربردی‌تر از مطالب مدیریتی متمم بوده و بدیهیه که مطالب کاربردی برای هر شخص نسبت به شرایطش متفاوته.
من همه‌ی کتاب‌هایی که می‌خونم رو توی سایت گودریدز ذخیره می‌کنم. پایین نوار سمت راست Badge سایت گودریدز رو می‌تونی ببینی و یکم پایین‌تر از اون در قسمت شبکه‌های اجتماعی هم صفحه‌ی من رو توی گودریدز می‌تونی پیدا کنی.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *